31 Тра

Наслідки заборони імпорту електроенергії: пояснення експерта

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заборонила імпорт в Україну білоруської та російської електроенергії до 1 жовтня 2021 року. Чим це загрожує Україні, поясниа еспертка Кристина Ненно.

Вона нагадала, що ще в лютому, через те, що українська енергосистема у пікові години споживала більше електроенергії, ніж виробляла, виникла необхідність в імпорті електроенергії з сусідніх країн.

Це сталося через те, що в Україні постійно зриваються графіки ремонтних робіт ядерних енергоблоків. А також через те, що на складах ТЕС недостатня  кількість запасу вугілля, які б могли забезпечити нашу країну безперебійним електропостачанням.

Імпорт потрібно розмежовувати. Існує комерційний імпорт, коли компанія хоче купити електроенергію у закордонного трейдера. А також – імпорт для аварійної допомоги, яка залучається на випадок аварій чи браку потужностей. 

Білорусь забезпечувала Україну безперебійним постачанням електроенергії, яка допомагала утримувати напругу в балансі, без коливань. Без компенсації білоруської електроенергії  Україна має запустити два-три енергоблоки. На сьогоднішній день в нашій країні працює десять енергоблоків з п’ятнадцяти.

«Зараз відмова від імпорту російської та білоруської електроенергії нічим не загрожує, оскільки ці обсяги незначні. Чи буде в Україні електроенергія, залежатиме від того, як буде проведена ремонтна кампанія адже наша держава має достатньо великі потужності аби забезпечити електроенергією себе та ще декілька сусідніх країн. Ну, а також від того, як буде організований імпорт вугілля, яке забезпечує роботу електростанцій»

підсумувала Ненно

To Top