НКРЕКП прийняла попереднє рішення про сертифікацію ПрАТ НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі
03 Чер

НКРЕКП прийняла рішення про попередню сертифікацію

2 червня 2021 року НКРЕКП прийняла попереднє рішення про сертифікацію ПрАТ НЕК «Укренерго» як оператора системи передачі (ОСП) за моделюю ISO.

Проте остаточне рішення про сертифікацію НЕК «Укренерго» буде ухвалено після виконання визначеного переліку заходів та отримання висновку Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Сертифікація оператора системи передачі є підтвердженням його відповідності вимогам Закону України «Про ринок електричної енергії» та Директиви 2009/72/ЄС. Імплементація Дерективи входить до міжнародних зобов’язань України за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом і державами-членами Європейського Співтовариства з атомної енергії.

Відокремлення та незалежність оператора системи передачі від конкурентних видів діяльності на ринку електроенергії являється одним із ключових принципів функціонування лібералізованого ринку електроенергії згідно європейського законодавства.

Сертифікація ПрАТ «НЕК «Укренерго» – одна з головних передумов інтеграції української енергосистеми до об’єднання із енергетичними системами держав – членів ЄС, яка запланована на 2023 рік. Така інтеграція та об’єднання енергетичного ринку України з ринком ЄС дозволить посилити енергетичну безпеку та диверсифікувати імпорт/експорт електроенергії.

To Top