16 Чер

НКРЕКУ повинна припинити махінації з цінами на енергоринку

Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу закликала НКРЕКУ негайно припинити можливість для махінацій на зловживань з цінами на оптовому ринку електричної енергії.

Про це йдеться в листі Федерація до регулятора, опублікованому на сайті компанії.

“Маніпуляції окремих учасників ринку з перепродажу електроенергії за демпінговими цінами, призвели до спотворення ринкових індикативів і збільшення обсягів небалансів електроенергії, а також зниження ліквідності РДН”

говориться в листі

Федерація роботодавців відзначає, що бездіяльність НКРЕКУ може поставити під загрозу підготовку до опалювального сезону 2021-2022.

Такі дії можуть призвести не тільки до погіршення фінансово-економічного стану виробників електроенергії, а й унеможливлюють своєчасне проведення ремонтних робіт генеруючих компаній, і ставлять під загрозу зриву підготовку ними до осінньо-зимового періоду 2021-2022.

Нагадаємо, в травні 2021 ціна на оптовому ринку електроенергії опустилася до рекордно низького значення. В окремі дні ціни падали до 43-44 коп. / КВт год. Причиною стали махінації групи трейдерів. НКРЕКУ офіційно визнала махінації лише 2 червня після звернень Міністерства енергетики.

Однак комісія офіційно відмовилася змінювати правила роботи ринку для припинення таких махінацій, обмежившись наміром в ручному режимі слідувати за трейдерами. Всі пропозиції Міністерства енергетики комісією були проігноровані.

To Top