Світанок
14 Тра

Зеленський підписав закон, що дозволяє заборонити імпорт

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо сертифікації оператора передавання електроенергії відповідно до вимог ЄС, що передбачає введення заборони на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

Згідно з законом, оператор передачі електроенергії зможе отримати сертифікат ISO (Independent System Operator). Ця модель передбачає, що оператор користується майном, яке забезпечує цілісність об’єднаної енергетичної системи України, водночас це майно залишається у власності держави.

Окремим пунктом у законі передбачено повноваження національного регулятора НКРЕКП припинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Для цього комісія повинна анулювати всі підсумки аукціонів із доступу до міждержавних мереж для постачання з Росії та Білорусі, які не є членами Енергетичної спільноти ЄС.

Нагадаємо, Україна імпортувала електроенергію з РФ від осені 2019 року – після чотирирічної перерви. У березні 2020 року заборону ввели знову, а вже 1 лютого 2021 року на сайті “Укренерго” з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год.

To Top