Комісія запроваджує моніторинг на ринку електроенергії
03 Чер

«Тарифна» комісія запроваджує моніторинг на ринку електроенергії

Національна комісія спільно з НЕК «Укренерго» запроваджує моніторинг, який унеможливить махінації учасників ринку електроенергії.

Відповідні зміни до постанови «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» регулятор ухвалив на засіданні, що відбулося 2 червня.

“Ми бачимо ознаки маніпулювання на ринку електроенергії з боку деяких його учасників. В правилах ринку чітко передбачено, що учасник не може продавати, наприклад, енергію на ринку «на добу наперед» (РДН) та купувати її на внутрішньодобовому ринку в один і той самий період. Це є маніпуляцією, і це треба припиняти. У разі виявлення порушень з боку учасників ринку будемо відразу виключати їх з ринку спочатку на сім днів, а у випадку повторного порушення – на тридцять днів. Доцільно також оприлюднювати на сайті регулятора або НЕК «Укренерго» імена таких учасників разом з їхніми бенефіціарами”

голова НКРЕКП Валерій Тарасюк

Відтак, регулятор запровадив спільний з оператором системи передачі НЕК «Укренерго» моніторинг щодо поведінки учасників ринку електроенергії.

Зміни передбачають, що учасники ринку, крім виробників та “Гарантованого покупця”, при здійсненні операцій з купівлі та продажу електроенергії за двосторонніми договорами на ринку «на добу наперед» (РДН) та імпорту/експорту електроенергії мають уникати операцій, за результатами яких формується від’ємне сальдо зареєстрованих обсягів електроенергії за розрахунковий період у торговій зоні ОЕС України.

To Top