Відмова від імпорту з Росії та Білорусі буде можлива після об’єднання
“Нам необхідно від’єднуватись від енергосистем Росії та Білорусі і синхронізуватись із європейською енергосистемою, і це відбудеться вже за два роки. Тобто нам вже і так необхідно вчитись працювати без перетоків із цих двох країн, а їх політичне майбутнє є для нас токсичним. Якщо говорити про ситуацію, яка була взимку, то ситуація була викликана тим, що велика частина потужностей, які виробляла Україна не була доступна. Першопричиною є те, що не було достатньо вугілля на складах. Цьому передувало багато різних факторів. Завдяки цьому імпорту (з Білорусі – ред.) ми закрили частину попиту, це була маленька частина до 3% ринку в окремі дні, години і це не є критично, але є момент, що ми все ще чомусь продовжуємо залежати від перетоків електрики із цих двох країн”.
Директор з досліджень аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович у ефірі Громадського радіо.
За його словами, на енергоринку не може працювати чисто ринкова логіка, зважаючи на наш напрямок європейської енергосистеми.
Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на засіданні 26 травня ухвалила рішення заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації.
Під час засідання НКРЕКП, трансляція якого у прямому ефірі велася на Youtube каналі регулятора, стало відомо, що імпорт заборонили до 1 жовтня 2021 року. Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк зазначив, що енергетичний регулятор, не будучи політичним органом, ухвалював рішення, керуючись інтересами держави та ліцензіатів. Проте він уточнив, що на сьогодні регулятор готовий його ухвалити таке рішення до початку осінньо-зимового періоду.